Seo Nedir ve Nasıl Yapılır

“SEO” açılımı bir ingilizce terim olan Search Engine Optimization kısaltmasıdır. Arama motorlarının botlarının web sitenizi daha rahat ve hızlı tarama işlemine yardımcı olmak için bu metod kullanılır. İngilizce olarak Search Engine Optimization Türkçe de Arama motoru optimizasyonu manasını taşımaktadır.

Doğrusu kısacası SEO, bir internet sitesi hakkında arama motorları için meydana getirilen teknik tüm iyileştirme çalışmaları olarak adlandırılabilir. Arama motoru optimizasyonu kısaca SEO ile amaç internet sitesinin değerini artırarak arama motorunda daha üst sıralara çıkması ve dolayısıyla site ziyaretçi sayısının artırılmasıdır.

SEO,arama motorlarına yönelik meydana getirilen iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır. Site içi ve site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Arama motorlarında yükselmek adına meydana getirilen işlemlerin tamamını kapsamaktadır.

SEO’nun asıl amacı, açılımı itibariyle “Arama Motoru Optimizasyonu” şu demek oluyor ki Arama Motorlarında üst sıralarda listelenmektir. Bu amaç da, sitelerde yer alan informasyon, hizmet yahut satışların daha fazla ilgili kitleye ulaştırılmasını sağlamaktır.

SEO; sitelerin naturel yollarla ulaşamayacakları web popülerliğine, naturel görünen yöntemler kullanarak ulaşma sanatıdır. Bu web popülerliği, yanı sıra Google sıralama artışını da getirmektedir.

SEO İnternet reklam tanıtımcılığının en prestijli ve getirisi yüksek pazarlama stratejisidir

SEO iyi mi Yapılır ? – Popülarite
SEO bir nevi organik bir popülarite sağlama sanatıdır. Bu popülariteyi en doğal yollarla sağlamayı başaran uzmanlar ise en iyi SEO Uzmanları sayılırlar.

Popülarite kelimesini web dünyası için meşhur olmak kelimesi ile ifade edebiliriz. Google da üst sıralarda listelenmek en iyi reklam tanıtım türüdür. Sadece üst sıralarda listelenmek esasında reklam tanıtım yapmakla mümkün olmaktadır. Doğrusu sitenizi popüler hale getirmek için icra ettiğinız tüm tanıtım ve reklam tanıtımların neticesi olarak siteniz üst sıralara yükselmektedir.

Google, bir sitenin popüler olmaya başladığını, ziyaretçi sayısının tertipli artışından ve site hakkında yapılan bağlantı ve bilgilendirme paylaşımlarından anlamaktadır. Bu paylaşımların kanalları ve sayısı arttıkça popülarite daha organik ve sağlam bir yapıya kavuşmaktadır.

Bir sitenin popülaritesi, açıldığı andan itibaren göz önüne alınarak gelişimi değerlendirilir ve arama motoru neticelarına direk olarak yansıtılır.

SEO iyi mi Yapılır ?

Doğallık, SEO çalışmalarındaki anahtar kelimedir. Google’ın yükseltme mantığı naturel bir popülarite esasına dayanmaktadır. Bu doğal popülarite anlayışı içinde suni durumlar fark edilir ve dikkate alınmazlar. Bu suni çalışmaların sayıca fazla olması dikkate alınmamasının bununla beraber negatif olarak dikkate alınır ve sıralamaya bu negatif etki yansıtılır.

Doğal popülarite anlayışı içinde, meydana getirilen paylaşım ve tüm SEO Çalışmaları, site sahibinin bilgisi haricinde yapılan çalışmalar olarak görülmelidir. Bu sayede kullananların siteyi yararlı bularak çeşitli paylaşımlarda bulunmuş olduğu izlenimi doğmaktadır.

Sitedeki bir yazının forumlar, bloglar ve sosyal ağ gibi SEO’ya katkıda bulunan ortamlarda paylaşılması, kullanıcı eli ile yapılıyormuş izlenimi taşımalı ve sitelerin kullanıcıya gerçekten hizmet eden yararlı siteler olduğu olgusu oluşturulmalıdır.

Doğallık algısının temelini oluşturan en önemli nitelik çeşitliliktir. Tek elden sürdürülen çalışmaların naturel görünmemesinin sebebi budur. Bu yüzden yapılan çalışmaların yapısı, vakitı, uygulama şekli ve sayısı şeklinde kriterlerin çeşitlilik arz etmesi sitenin doğal ve kalıcı yükselmesini sağlamaktadır.

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hacklink almak istiyorsanız iletişime geçiniz. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Kaliteli Hacklink Satışı ve Hacklink sitesi hacklinkvip.net